Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sulejowie

Deklaracja dostępności

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulejowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://soswsulejow.szkolnastrona.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2016-09-10.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-04.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

  • część dokumentów nie posiada warstwy tekstowej w skanowanych dokumentach, ponieważ ich publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej,
  • część dokumentów nie jest dostępna cyfrowo (trwają pracę nad konwersją plików do wersji dostępnych cyfrowo),
  • brak opisów alternatywnych, ponieważ ich publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych (filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej),

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Strona została stworzona zgodnie ze standardami  WCAG2.0 w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści.

Do końca marca 2021 strona będzie spełniać standardy WCAG2.1

Skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test - European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa https://soswsulejow.szkolnastrona.pl/  spełnia wymagania w 98.92 %.

 

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-01-25.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Siepietowska Anna, Zając Marzena, e-mail: annasiepietowska@gmail.com, marzenazajac1978@interia.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 501983837, 603507923. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

DANE TELEADRESOWE OŚRODKA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulejowie 

Sulejów 69, 27-515 Tarłów

tel. 15 83 85 171

email: sulejow@op.pl

Dostępność architektoniczna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulejowie, Sulejów 69

Ośrodek składa się z trzech budynków:

Szkoła, która jest budynkiem parterowym z podjazdem dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W holu szkoły po prawej stronie znajduje się rozkład budynku w wersji wizualnej.

Internat jest budynkiem jednopiętrowym do którego prowadzi podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Po wejściu do internatu znajduje się przedsionek, oddzielony od holu głównego budynku drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Po wejściu do głównego holu po prawej stronie znajduje się winda o wymiarach 1,10m-1,40m przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Po lewej stronie znajdują się schody, które prowadzą na piętro. Na parterze jak i na piętrze znajdują się toalety częściowo dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Biuro znajduje się w osobnym budynku na piętrze, do którego prowadzą schody. Brak podjazdów oraz windy dla osób niepełnosprawnych. Możliwość wjazdu schodołazem.

Na ciągach komunikacyjnych w budynku zapewniona jest właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do poszczególnych pomieszczeń. Plan rozmieszczenia budynku w wersji wizualnej znajduje sie w holu przy drzwiach po prawej stronie.

Przed wejściem do budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma pętli indukcyjnej. Brak informacji o prawie wstępu z psem asystującymW budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Ośrodek nie posiada oznaczenia w postaci pól uwagi i pasów kontrastowych w ciągu komunikacyjnym (schody).

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem oprócz pomieszczeń technicznych.

W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki Ośrodka istnieje możliwość zejścia pracownika na parter szkoły lub internatu i obsługi w dogodny dla niego sposób.