ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja obchodzony jest Światowy Ďzień P0szczół , jest to doskonała okazja by poznać te wspaniałe owady. Przedszkolaki obejrzały bajkę "Kazio ratuje pszczoły", poznali ciekawostki na temat życia tych owadów rozwijając przy tym umiejętności matematyczne i językowe. Wykonali pracę plastyczną „Pracowite pszczółki”, stemplując plastrami miodu wykonanymi z papierowych rolek oraz zrobili pszczołę . Rozwineli zwinność i sprawność fizyczną zamieniając się w pszczółki, które zbierają nektar z kwiatów, wybrali się na spacer w celu poszukiwania i obserwacji pszczół. Jednak największą zabawą było karmienie pszczółki, która jak się okazało była bardzo głodna - był to bardzo pracowity tydzień naszych przedszkolaków. Zajęcia prowadziła Pani Irmina Górska.