Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ W SOLCU NAD WISŁĄ

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jeden z celów podstawy programowej. Uczniowie powinni wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru i do kogo mają się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele, uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy udali się na wycieczkę dydaktyczną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się uczniów z wyposażeniem wozów strażackich oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
Przy okazji uczniowie utrwalili numery telefonów: do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.
Dzięki uprzejmości dh Łukasza Łyczkowskiego prezesa OSP w Solcu nad Wisłą uczniowie mieli możliwość zwiedzenia remizy strażackiej.
Uczniów przywitał dh Marcin Ciupa oraz dh Sylwia Sochaj, dzięki którym uczniowie mieli możliwość zobaczyć niemal każdy element wyposażenia pomieszczeń straży pożarnej. Pan Marcin pokazał także uczniom wozy strażackie oraz sprzęt gaśniczo – ratowniczy. Uczniowie wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych, w których brali udział druhowie strażacy z OSP w Solcu nad Wisłą. Niebywałą atrakcją dla uczniów było zwiedzanie szatni i możliwość zobaczenia specjalistycznych kombinezonów strażackich. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Na zakończenie wizyty uczniowie wręczyli strażakom podziękowania i otrzymali dyplomy młodego strażaka. Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciekawie spędzony czas.
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni Agnieszka Pałasz, pani Magdalena Kupczyk oraz pani Monika Góral.