WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

17 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Kazimierza Dolnego, malowniczego miasta położonego nad Wisłą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru brzegiem rzeki, następnie przez Rynek na jedno z najbardziej znanych miejsc w Kazimierzu Dolnym. Tym miejscem jest Góra Trzech Krzyży, bez wątpienia z tego wzgórza można obserwować najpiękniejszą panoramę okolicy. Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie ruin zamku. Jednakże najwięcej ekstremalnych emocji dostarczyło nam wejście na górną część zamku, czyli basztę. Nagrodą za wspinaczkę były piękne widoki na miasto, otaczającą zewsząd zieleń, a także przepływającą nieopodal Wisłę. Tuż przy Kazimierskim Rynku, prawie u stóp kościoła Farnego znajduje się brązowy posążek psa- Werniksa. Obowiązkiem każdego wycieczkowicza jest pogłaskanie zwierzaka po nosie, według opowiadań przynosi to szczęście. Program wycieczki przewidywał oczywiście czas na pyszne lody i zakup kazimierskich kogutów. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale z bagażem pięknych wrażeń.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego to już wspomnienie, a na pamiątkę pozostały nam zdjęcia. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały wychowawczynie klas: Agnieszka Pałasz, Edyta Brodalka, Agnieszka Tużnik, Aldona Jopek.